V moderním bytě není místa nazbyt. Jedním z nejlepších řešení pro ukládání oblečení a dalších věci jsou vestavní skříně. Přes jejich značnou kapacitu při vhodném řešení zapadnou do interiéru a působí nenápadně.

Z estetického hlediska jsou nejdůležitějším prvkem vestavné skříně dveře. S ohledem na současný sortiment plošných materiálů není problém vybrat vhodný design, který dotvoří interiér bytu. Z našich vzorníků si můžete vybrat z desítek vzorů. Žádaným doplňkem dveří je zrcadlo, i zde je možno vybrat z několika odstínů. Dveře mohou být posuvné, nejčastější řešení, klasické otevírací, nebo skládací. Není ani problém instalovat vestavné skříně do podkroví pod šikmé stropy.

Vestavná skříň - bílo-šedá kombinace

Detail uspořádání

Z praktického hlediska je důležité vnitřní rozčlenění vestavné skříně. Jsou dávno pryč doby, kdy byla ve skříni pouze šatní tyč a police. Výrobci nabízí řadu vhodných doplňků a vychytávek. Například sklopné šatní tyče, organizéry na drobné předměty, výsuvné věšáky na kalhoty, na kravaty a opasky, zásuvky a další. Pokud nemáte jasno, s rozčleněním skříně vám poradíme a ukážeme i vhodné doplňky.

Vhodné osvětlení pro vestavné skříně

S ohledem na rozměry vestavných skříní doporučujeme řešit i jejich osvětlení. Ideálním řešením je osvětlení pomocí LED diod, ať již v podobě tzv. LED pásků nebo samostatných svítidel. Mají nejen nízký příkon, ale navíc vyzařují jen zlomek tepla oproti klasické nebo halogenové žárovce a nehrozí tak poškození uložených věcí a oblečení teplem, nebo v případě zaskládání svítidla dokonce vznícení. Rovněž napětí 12 V je bezpečné.

 

[ngg src=“galleries“ ids=“11″ display=“pro_mosaic“]